Rama shkarkon kreun e Shërbimit Kombëtar të Punësimit, e zëvendëson me Elira Caushin

Publikuar tek: barometri, më 07:56 07-03-2018 Rama shkarkon kreun e Shërbimit Kombëtar të Punësimit, e zëvendëson me Elira Caushin

Kryeministri Edi Rama ka shkarkuar kreun e Shërbimit Kombëtar të Punësimit, Artur Micko.

Mësohet se Micko është zëvendësuar me Elira Caushin, aktualisht punonjëse në Kryeministri.

Motivet e shkarkimit nuk dihen ende, ndërsa Rama ka kërcënuar edhe drejtorët e tjerë të gjatë një takimi në “Sallën e Hartave”, të cilëve mësohet t’u ketë thënë se “s’ka parti që i mbron” dhe “të ndërmjetësoni me biznesin për punësimin e qytetarëve pasi vendet janë bosh”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023404121398926
array(1) { ["section"]=> string(90) "rama-shkarkon-kreun-e-sherbimit-kombetar-te-punesimit-e-zevendeson-me-elira-caushin-112430" }