Rama shpërndan FOTO nga aksioni kundër informalitetit, bllokohen biznese, karburante e hotele nga Velipoja në Sarandë

Publikuar tek: aktualitet, më 20:25 19-07-2019 Rama shpërndan FOTO nga aksioni kundër informalitetit, bllokohen biznese, karburante e hotele nga Velipoja në Sarandë Foto te shprendara nga kryeministri Rama

Kryeministri Rama ka postuar pak më parë disa foto nga operacioni i sotëm i Hetimit Tatimor në kuadër të aksionit kundër informalitetit.

Në fotot e postuara nga kryeministri shihet se Hetimi Tatimor ka vepruar me 'dorë të hekurt' dhe ditën e sotme duke bllokuar disa biznese, karburante e hotele, të cilat nuk ka respektuar detyrimet tatimore ndaj klientëve.

'STOP INFORMALITETIT. Velipojë, Shëngjin, Orikum, Sarandë... Kush nuk respekton ligjin e paguan shumëfish përfitimin e paligjshëm! ZerTolerancë për abuzuesit', shkruan Rama, ndërsa shpërndanë dhe fotot.

Kujtojmë se prej ditësh qeveria ka nisur zbatimin e Planit Operacional kundër informalitetit, ku prioritet do të jetë kuponi tatimor, puna në të zezë dhe lëshimi i faturave, urdhër ky i kryeministrit Rama për bizneset që shmangin detyrimet ndaj shtetit.

FOTO TE SHPRENDARA NGA KRYEMINISTRI RAMA:

67096436_10156845415436523_1006618743658250240_n.jpg67641564_10156845415331523_8926900146743017472_n.jpg67617773_10156845415316523_5150005940723908608_n.jpg67454551_10156845415236523_4565976781735067648_n.jpg67248799_10156845415226523_6782312887248486400_n.jpg67170581_10156845415106523_5545308365506215936_n.jpg67297408_10156845415126523_7834838049547616256_n.jpg67071547_10156845414991523_3091459782544982016_n.jpg
67269287_10156845414996523_444125229296386048_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.29004287719727
array(1) { ["section"]=> string(122) "rama-shperndan-foto-nga-aksioni-kunder-informalitetit-bllokohen-biznese-karburante-e-hotele-nga-velipoja-ne-sarande-172718" }