Rama shpërndan libra falas në Vlorë

Publikuar tek: barometri, më 08:01 03-09-2018 Rama shpërndan libra falas në Vlorë

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Vlorë, ku po shpërndan libra falas për të gjithë nxënësit e klasave I - II - III – IV.

 

Sakaq, Rama jep lajmin se librat e rinj nuk janë falas vetëm për 190 fëmijët në Vlorë, por për të gjithë sistemin parauniversitar.

“Janë tanimë një paketë krejt e re tekstesh nga Oxford, Cambridge, Pearson, që kanë zëvendësuar malet me gropa të qindra e qindra teksteve që për shumë vite, lemerisën mësuesit, prindërit e nxënësit. Tanimë për 11 klasa kjo është një epokë e re dhe vitin e ardhshëm, mbyllet me klasën V ky revolucion i vërtetë trevjeçar i teksteve”- lajmëron kryeministri. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.28013706207275
array(1) { ["section"]=> string(42) "rama-shperndan-libra-falas-ne-vlore-132991" }