Rama shpërndan mesazhin e mjekes shqiptare në Itali: Ndihem krenare si kurrë më parë!

Publikuar tek: politike, më 23:13 29-03-2020 Rama shpërndan mesazhin e mjekes shqiptare në Itali: Ndihem krenare si kurrë më parë! Mjekja Sonila Dhima

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë në rrjetin social Facebook mesazhin e një mjekeje shqiptare në Itali.

Teksa poston fjalët e ndjera të mjekes Sonila Dhima, e cila thotë se ndihet krenare për punën e kolegëve të saj brenda dhe jashtë vendit, Rama kërkon ndjesë që nuk mund të postojë më tepër mesazhe të tilla.

Postimi i plotë i Ramës:

*jeni shumë, superfaleminderit dhe ndjesë që nuk postoj dot më shumë

SOLIDARITET!

Ҫdo ditё mendimet e mia janё per kolegёt, infermierёt, operatorёt sanitarё dhe pёr tё gjithё ata qё janё nё vijё tё parё nё luftёn kundёr Covid-19.

Ka shumё masa dhe strategji qё po aplikohen nё kёto momente tё vёshtira nё tё gjithё spitalet e Italisё, por do jetё puna e palodhur, solidariteti dhe ndihma e ndёrsjelltё qё do na lejojnё ta fitojmё kёtё betejё pёrpara sё cilёs ndodhemi tё gjithё ne.

Shpreh falenderime dhe mirёnjohje ndaj kolegёve tё mi bashkёatdhetarё, tё cilёt po japin kontributin e tyre nё kёto momente brenda dhe jashtё vendit. Nё kёto ҫaste tё vёshtira Shqipёria e vogёl, por me zemёr tё madhe tregoi edhe njёherё virtytet qё e karakterizojnё si: bujaria, mirёnjohja, gadishmёria dhe mbёshtetja ndaj miqve.

Ndihem krenare si kurrё mё parё!

Bashkimi bёn fuqinё!

Ju lutem qёndroni nё shtёpi!

Dott.ssa Sonila Dhima

Dirigente medico SOD ORL

Azienda Ospedaliera Universitaria Ospedali Riuniti di Ancona

*jeni shumë, superfaleminderit dhe ndjesë që nuk postoj dot më shumë? ??❤️?? SOLIDARITET! Ҫdo ditё mendimet e mia janё...

Posted by Edi Rama on E Diele, 29 Mars 2020

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0083968639373779
array(1) { ["section"]=> string(90) "rama-shperndan-mesazhin-e-mjekes-shqiptare-ne-itali-ndihem-krenare-si-kurre-me-pare-200582" }