Rama “shpërthen” ndaj komentuesit, "zoti kryeministër më mirë jepni dorëheqjen, ose…" (Përgjigjet Rama)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 09:37 23-04-2017 Rama “shpërthen” ndaj komentuesit,

Kryeministri Edi Rama, njihet për interaktivitetin me komentuesit, madje shpeshherë bën edhe replika pikante.

Ajo çfarë vëmë re gjithmonë në replikat e Ramës janë kundërshtimet dhe ironinë me të gjithë ata që e kundërshtojnë. Së fundi, në një status ku njofton një vizitë në zonën e tij elektorale, në Vlorë, Rama sërish “acarohet” me komentuesit.

Disa nga replikat e Ramës ne FB:

Komentuesi: Zoti kryeminister po degjoja lajmet dhe mora vesh se opozita ka deklaruar se te henen do te bllokoje rruget kombetare, a do ta lejoni ju nje gje te tille? Mua nuk me intereson as PS as PD por nese mua me bllokohet rruga dhe ju nuk jeni ne gjendje te dergoni policine per ta hapur ate me mire jepni doreheqjen, ose bej ate qe duhet bere mos i tradhetoni ata qe ju besuan.

Rama: Ty Albert per sa kohe s’te intereson asnje, te takon te vuash pikerisht pasojen e indiferences tende! Qenke tamam misherimi tipik i shprehjes kush nuk voton s’ka te drejte te ankohet.

Komentuesi: Zoti kryeminister kur do vish dhe tk shtepia ime pasi babai im ka deshire tju shohe ne oborrin e shtepise se tij.

Rama: Ku?

Komentuesi: Dije se po si mbajte premtimet dhe ket rradh do mblidhemi te gjith dhe do te te flakim tutje.. shqiperia don njeri te drejt e jo tradhtar si vitet e kaluara dhe te tanishme. Qe veq masakra po degjojm..

Rama: Sinan Krasniqi digj padijen, ajo eshte nena e te gjitha halleve dhe eshte brenda vetes

ra.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027284145355225
array(1) { ["section"]=> string(99) "rama-shperthen-ndaj-komentuesit-zoti-kryeminister-me-mire-jeni-doreheqjen-ose-pergjigjet-rama-76126" }