Rama shpreh mirënjohjen ndaj ministrit të Jashtëm italian: Faleminderit që rrezikuat jetën për të ndihmuar të shpëtuarit nga tërmeti

Publikuar tek: aktualitet, më 15:03 11-12-2019 Rama shpreh mirënjohjen ndaj ministrit të Jashtëm italian: Faleminderit që rrezikuat jetën për të ndihmuar të shpëtuarit nga tërmeti

Kryeministri Edi Rama ka shprehur mirënjohjen ndaj Italisë pas takimit me ministrin e Jashtëm, Luigi Di Maio.

Rama e ka falenderuar qeverinë italiane që dërgoi trupat speciale, të cilat vunë në rrezik jetën e tyre për të prekurit nga tërmeti.

Sipas Ramës, marrëdhënia mes dy vendeve është një shembull bashkëpunim,

‘Shpreh mirënjohjen më të thellë ndaj qeverisë italiane, trupave të shpëtimit , emergjencat që ishin të parët që evakuuan trupa dhe vunë jetën e tyre në rrezik për të shpëtuar jetën e qytetarëve.

Ne jemi një shembull që kemi dhënë mes bashkëpunimit të dy vendeve. Nga ana tjetër me ministrin kemi diskutuar në lidhje me drejtësinë, legjislacionin dhe njësinë speciale ndaj Italisë. Dua gjithashtu ta falenderoj ministrin për mbështetjen që Italia ka dhënë për marrjen e OSBE’, tha Rama.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Del të marrë një paketë cigare, përfundon në paraburgim! Gazetari rrëfen tmerrin: Më morën peng në 12 të natës (BISEDA ME SANDËR LLESHAJN)
'Politika të dialogojë, ia thashë edhe Ramës', ministri i Jashtëm italian: Jemi me ju në gjithçka, iu duam në BE »
Article Logic
Execution time: 0.011744022369385
array(1) { ["section"]=> string(138) "rama-shpreh-mirenjohjen-ndaj-ministrit-te-jashtem-italian-faleminderit-qe-rrezikuat-jeten-per-te-ndihmuar-te-shpetuarit-nga-termeti-189097" }