Rama: Shqipëri- Serbi, ti tregojmë botës se jemi vend i së ardhmes, jo fushëbetejë e së shkuarës

Publikuar tek: politike, më 09:09 06-10-2015 Rama: Shqipëri- Serbi, ti tregojmë botës se jemi vend i së ardhmes, jo fushëbetejë e së shkuarës Posteri qe ka perzgjedhur Rama per kete ndeshje

Kryeministri Edi Rama e ka konsideruar një sfidë për historinë takimin që do të luhet të enjten në Elbasan Arena mes Shqipërisë dhe Serbisë. 

Si zakonisht, kryeministri fton qytetarët që ta ndjekin ndeshjen në Parkun e Kryeministrisë. “Fitorja na çon direct në Francë 2016. Barazimi është një tjetër hap drejt Europianit. Humbja lë gjithçka të hapur. Por mbi të gjitha, duhet të fitojë imazhi i Shqipërisë mikpritëse, dinjitoze, europiane, në një ndeshje futbolli ku e tërë bota perveç nesh, nuk do të shohë rezultatin e ndeshjes po mbarëvajtjen e takimit të kthimit në Shqipëri, një vit pas shpërthimit të dhunshëm në fushën e Beogradit. Prandaj le të nderojmë traditën shqiptare dhe ambicien europiane, duke dhënë një provë bindëse se ky është vendi i të ardhmes jo fushëbeteja e të shkuarës” shkruan Rama në rrjetet sociale.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095131397247314
array(1) { ["section"]=> string(98) "rama-shqiperi-serbi-ti-tregojme-botes-se-jemi-vend-i-se-ardhmes-jo-fushebeteje-e-se-shkuares-22439" }