‘Rama si byrek me qepë’, Grida Duma në dimension të ri: Basha është kek me çokollatë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 16:08 10-09-2019 ‘Rama si byrek me qepë’, Grida Duma në dimension të ri: Basha është kek me çokollatë

Ish-deputetja Grida Duma ishte e ftuar paraditen e sotme në emisionin "Në shtëpinë tonë" në Top Channel, ku u vendos para një pyetësori.

Dumës iu kërkua që të krahasonte disa figura të njohura politike me ushqime të gatuar ose me ëmbëlsira.

E para në listë ishte Jozefina Topalli, të cilën e krahasoi me ëmbëlsirën më të mirë me çokollatë, ndërsa ish-kryeministrin Sali Berisha me një biftek të fortë, duke argumentuar se është një figurë e rëndë.

Kryeministrin Edi Rama e krahasoi me një byrek me qepë dhe për kreun e opozitës Lulzim Bashën tha se është një kek me çokollatë.

Gjithashtu politikania dha mendimet edhe për Majlinda Bregun, Esmeralda Shkjaun, Jorida Tabakun, Vangjush Dakon, Mimi Kodhelin dhe Ervin Salianjin.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Siç premtoi... Monika Kryemadhi bojkoton oligarkët, shikoni ku i ka bërë pazaret sot (FOTOT)
»
Article Logic
Execution time: 0.011068105697632
array(1) { ["section"]=> string(87) "rama-si-byrek-me-qepe-grida-duma-ne-dimension-te-ri-basha-eshte-kek-me-cokollate-177966" }