Rama sot në Elbasan, protestuesit i bllokojnë rrugën, përplasen me policinë

Publikuar tek: aktualitet, më 09:52 27-04-2019 Rama sot në Elbasan, protestuesit i bllokojnë rrugën, përplasen me policinë

Ditën e sotme pritet që kryeministri Edi Rama të shkojë në Elbasan në vijim të turit 'Bashkia që duam'.

Simpatizantë dhe ish-deputetë të PD  kanë bllokuar qarkullimin në aksin Elbasan Tiranë.

Nuk kanë munguar përplasjet me protestuesve dhe policisë e cila kërkon lirimin e rrugës.

Mbrëmjen e djeshme ish-deputeti i PD-së Luçiano Boçi, shkruante në Facebook se Edi Rama më mirë të mos vinte në Elbasan.

Opozita ka paralajmëruar se bllokimi i akseve rrugore do të hjetë i përditshëm deri në rrëzimin e qeverisë Rama.

Ndërkojë kujtojmë se është paralajmëruar edhe protesta kombëtare e rradhjës e cila do të zhvillohet më 11 maj ora 18:00.

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028726100921631
array(1) { ["section"]=> string(80) "rama-sot-ne-elbasan-protestuesit-i-bllokojne-rrugen-perplasen-me-policine-162032" }