Rama sot në Itali, merr pjesë në Forumin Rajonal të vendeve të Europës Qëndrore e Jugore

Publikuar tek: aktualitet, më 11:02 19-12-2019 Rama sot në Itali, merr pjesë në Forumin Rajonal të vendeve të Europës Qëndrore e Jugore Kryeministri Edi Rama teksa hyn në ambientet e Ministrisë së Jashtme italiane

Prej ditës së djeshme, kryeministri Edi Rama, ndodhet në Romë ku pritet të marrë pjesë në Forumin Ndërqeveritar të Bashkëpunimit Rajonal mes vendeve të Europës Qëndrore e Jugore.

Forumi do të që do të mbahet sot në ambientet e Ministrisë së Jashtme Italiane.

Takim do të drejtohet nga kryeministri italian Giuseppe Conte, dhe pjesëmarrëse janë 17 vende; 9 prej tyre anëtare të Bashkimit Europian; Bullgaria, Kroacia, Polonia, Republika Çeke, Rumania, Sllovakia, Sllovenia e Hungaria, Italia. Ndërsa 5 vendet e tjera janë ende në perspektivën e hyrjes në BE si Shqipëria, Serbia, Maqedonia e Veriut, Bosnja, Hercegovina e Mali i Zi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pesë gjyqtarë të larguar nga drejtësia kërkojnë rrogat dhe pensionin e zyrtarit
REFORMA ZGJEDHORE/ Dy deputetë dorëzojnë në Kuvend propozimin për LISTA TË HAPURA »
Article Logic
Execution time: 0.012666940689087
array(1) { ["section"]=> string(94) "rama-sot-ne-itali-merr-pjese-ne-forumin-rajonal-te-vendeve-te-europes-qendrore-e-jugore-189828" }