Rama ‘sypatrembur’ vazhdon të pijë ujë, Bushati struket pas karriges

Publikuar tek: barometri, më 07:33 13-04-2018 Rama ‘sypatrembur’ vazhdon të pijë ujë, Bushati struket pas karriges

Ndërkohë që një përjashtim 10 ditor është marrë edhe ndaj ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati.

5 Këto janë disa foto pikante nga seanca e sotme plenare që degjeneroi aq keq sa u desh të mbyllej gjithçka.

Deputetët e opozitës hodhën miell drejt kryeministrit Edi Rama i cili në atë moment po pinte ujë por pavarësisht kësaj, vazhdoi i qetë me duke pirë ujë në shishen e tij e duke mos iu përgjigjur provokimit të opozitës.

Ndryshe e ka përjetuar ministri i Jashtëm Ditmri Bushati i cili duket se është frikësuar seriozisht nga situata e krijuar dhe është strukur pas karriges.

Ndërkaq, pak minuta më vonë, sikurse edhe raportuam, Bushati i revoltuar nga kjo situatë, rrëmbeu shishen e tij të ujit dhe ia flaku deputetëve të opozitës.

Më pas u desh ndërhyrja e gardës për të shmangur ndonjë përplasje tjetër.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026839017868042
array(1) { ["section"]=> string(72) "rama-sypatrembur-vazhdon-te-pije-uje-bushati-struket-pas-karriges-116717" }