Rama takim me të prekurit nga tërmeti: Çdo familje do të hyjë në shtëpi të re me 1 milionë lekë, pension për të moshuarit dhe bursa për studentët

Publikuar tek: aktualitet, më 23:06 01-12-2019 Rama takim me të prekurit nga tërmeti: Çdo familje do të hyjë në shtëpi të re me 1 milionë lekë, pension për të moshuarit dhe bursa për studentët Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Rama gjatë takimit me të prekurit nga tërmeti në Tiranë, bëri me dije se se të gjithë të mbijetuarit do të hyjnë në shtëpi të reja brenda datës 15 dhjetor.

Ndër të tjera Rama theksoi se çdo familja do të hyjë në shtëpinë e re me 1 milionë lekë të reja në dorë dhe një trajtim të posaçëm shtetëror me 100 mijë lekë të reja në muaj.

Në prani edhe të kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliajt, Rama tha se do të ketë pension të posaçëm shtetëror për të moshuarit e prekur me 60 mijë lekë të reja në muaj si dhe

bursa prej 15 mijë lekësh në muaj për nxënësit dhe studentët e prekur nga tërmeti deri në fund të studimeve të tyre.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.032939910888672
array(1) { ["section"]=> string(150) "rama-takim-me-te-prekurit-nga-termeti-cdo-familje-do-te-hyje-ne-shtepi-te-re-me-1-milione-leke-pension-per-te-moshuarit-dhe-bursa-per-studentet-188054" }