Rama takim 'në fshehtësi' me biznesmenët kuksianë

Publikuar tek: barometri, më 08:11 07-04-2018 Rama takim 'në fshehtësi' me biznesmenët kuksianë

Kryeministri Edi Rama

Mbrëmjen e së enjtes, kryeministri Rama ka zhvilluar një takim larg vëmendjes mediatike me 20 biznesmenë kuksianë në selin e Qeverisë.

Mësohet se takimi është zhvilluar për të dëgjuar kërkesat e tyre dhe të pranishëm kanë qenë edhe ministrat Arben Ahmetaj dhe Damian Gjiknuri. Kërkesa e biznesmenëve ka qenë për të pasur një përfaqësi në grupin negociator me koncesionarin në lidhje me taksën në Rrugën e Kombit.

Gjithashtu mësohet se sipërmarrësit që ushtrojnë aktivitetin e tyre në Kukës, janë njohur edhe me planin për të hapur aeroportin brenda vitit në atë qytet.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025207996368408
array(1) { ["section"]=> string(54) "rama-takim-ne-fshehtesi-me-biznesmenet-kuksiane-115991" }