Rama takim te Universiteti Aleksandër Xhuvani, studentët e Elbasanit e presin me protesta

Publikuar tek: aktualitet, më 16:58 22-01-2019 Rama takim te Universiteti Aleksandër Xhuvani, studentët e Elbasanit e presin me protesta

Në këto momente kryeministri Edi Rama ndodhet në bibliotekën e universitetit ‘Aleksandër Xhuvani’ ku po zhvillon një takim me studentët e Elbasanit.

Mirëpo një grup studentësh e kanë pritur kryeministrin me protesta dhe me pankarta në duar.

Studentët janë ngritur në protestë, pasi pretendojnë se nuk janë pranuar në takim, ndërkohë që Rama po diskuton me studentët e pranishëm për ‘Paktin për Universitetin’.

hk.jpg

tghg.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Promovoi Tiranën, Bregu i kthehet keq komentuesit që i tha 'mendova se kishe nisur punë në BE, jo në Bashki' (FOTO)
Plot 80 ditë, banorët e Astirit kanë vendosur të mos ndalen »
Article Logic
Execution time: 0.010904788970947
array(1) { ["section"]=> string(95) "rama-takim-te-universiteti-aleksander-xhuvani-studentet-e-elbasanit-e-presin-me-protesta-149870" }