Rama takime me drejtorët dhe Asamblenë e PS në Vlorë, mobilizim për zgjedhjet e 25 prillit

Publikuar tek: politike, më 09:53 26-09-2020 Rama takime me drejtorët dhe Asamblenë e PS në Vlorë, mobilizim për zgjedhjet e 25 prillit FotoArkive: Kryeministri Rama

Kryeministri Rama do të zhvillojë sot në Vlorë takime me strukturat dhe Asamblenë e PS në qytetin bregdetar.

Takimi do të mbahet në orën 15.00, ndërsa do të jenë dhe drejtorët e PS. Këto takime vijnë në kuadër ta përgatitjes së struktuarave për zgjedhjet e ardhshme parlamentare të 25 prillit, të cilat për socialistët janë sfidë sepse duan mandatin e tretë.

Ndërkohë, edhe demokratët kanë nisur mobilizimin për fushatën dhe zgjedhjet e ardhshme, pasi në gjithë vendin po zhvillohen zgjedhjet e brendshme për kanidatët për deputetë.

Në një takim që pati pasditen e djeshme në Vlorë, Rama konfirmoi se do të jetë sërish kandidat për deputet në Vlorë, duke hedhur poshtë zërat se do të kandidonte në Durrës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011677980422974
array(1) { ["section"]=> string(96) "rama-takime-me-drejtoret-dhe-asamblene-e-ps-ne-vlore-mobilizim-per-zgjedhjet-e-25-prillit-221717" }