Rama takon familjarët e 4 të vrarëve të "21 janarit"

Publikuar tek: politike, më 11:50 21-01-2016 Rama takon familjarët e 4 të vrarëve të

Gjithnjë e më shumë po komentohet në qarqet mediatike, por edhe te qytetarët përgjigja e pyetjes së çfarë do bëjë sot kryeministri Edi Rama. A do të vendosë lule si përvit në bulevardin ‘’Dëshmorët e Kombit’’ ku u vranë 4 protestues të pafajshëm në 21 janarin e 2011-ës, apo do nxisë procesin e të bërit drejtësi?

Paraprakisht, Rama është duke zhvilluar një takim me familjarët e katër të vrarëve  në protestën e PS-së. Rama ka pritur familjarët e të ndjerëve: Hekuran Deda. Aleks Nikaj, Ziver Veizi dhe Faik Myrtaj.

Më pas ata do të vendosin lule në bulevard. Vitet e kaluara ka patur pakënaqësi, revoltë dhe zhgënjim te të afërmit e viktimave pasi nuk është bërë ende drejtësi. Një prej tyre ka qenë edhe Ana, vajza e të ndjerit Ziver Veizi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0085611343383789
array(1) { ["section"]=> string(56) "rama-takon-familjaret-e-4-te-vrareve-te-21-janarit-30562" }