Rama takon Presidentin e Këshillit Europian Donald Tusk, në Bruksel: Një nga zërat më të fortë në frontin e gjerë të PO për Shqipërinë

Publikuar tek: politike, më 18:22 16-10-2019 Rama takon Presidentin e Këshillit Europian Donald Tusk, në Bruksel: Një nga zërat më të fortë në frontin e gjerë të PO për Shqipërinë Kryeministri Rama me Presidentin e KE Donald Tusk

Kryeministri Rama takon Presidentin e Këshillit Europian, Donald Tusk, ndërsa pritet të marrë prej krerëve të vendeve të BE një feedback kryesor për çeljen ose jo të negociatave të anëtarësimit për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

“Bruksel - Me Presidentin e Këshillit Europian, Donald Tusk, një nga zërat më të fortë në frontin e gjerë të PO-së, për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut”, shkruan Rama krah fotos me Tusk.

Sot është data 16 tetor dhe nesër, në 17 tetor, krerët e lartë të BE do të mblidhen në Samitin e radhës ku do të diskutohet për Brexit, raporton newsbomb.al. Çështja “enlargement” apo hapja e negociatave doli nga axhenda pasi Këshilli për Çështjet e Përgjithshme që u mbajt dje në Luksemburg, nuk ra dakord për hapjen e negociatave për dy vendet e ballkanit Perëndimor.

gfd.jpg

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026695013046265
array(1) { ["section"]=> string(139) "rama-takon-presidentin-e-keshillit-europian-donald-tusk-ne-bruksel-nje-nga-zerat-me-te-forte-ne-frontin-e-gjere-te-po-per-shqiperine-182345" }