Rama tregon pse e ka votuar ILIR METËN: Nuk e kisha imagjinuar këtë… e ka humbur të drejtën të qendrojë në Presidencë

Publikuar tek: aktualitet, më 12:57 13-06-2019 Rama tregon pse e ka votuar ILIR METËN: Nuk e kisha imagjinuar këtë… e ka humbur të drejtën të qendrojë në Presidencë

Kryeministri Edi Rama ka treguar sot nga foltorja e Kuvendit pse e ka votuar Ilir Metën si president.

'Ilir Meta u zgjodh president me votat e tij dhe votat tona mund ta pengonin zgjedhjen e tij po nuk mjaftonin për të zgjedhur një president pa Ilir Metën', u shpreh Rama.

Më tej kryeministri tha se Meta tashmë e ka humbur të drejtën të qendrojë në zyrën e presidentit pa pëlqimin e tyre.

'E kam votuar Ilir Metën si president i Republikës së Shqipërisë, gjithkush në këtë sallë që ishte njësoj si unë këtu ka bërë të njëjtën gjë.

 Shumëkush më ka kritikuar në rrjetin tim social vazhdmisht më zhdëpin për zgjedhjen e  tij, jo pak më kanë mallkuar dhe sa shfaqet Iliri me ndonjë nga paudhësitë e veta më përvishen mua të gjithë.

Nuk ja penduar, po të ktheheshim mbrapsht në kohë do bëja të njëjtën gjë, për shumë arsye. Por se do ta kthente këtë zgjedhje për të udhëhequr një plan çoroditës të orkestuar bashëk me Saliun këtë se kisha imagjinuar. Ka kaluar tej çdo imagjinate, nuk mund të tolerohet.  Meta e ka humbur të drejtën të qendrojë në zyrën e presidentit me pëlqimin tonë', u shpreh Rama.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.036420106887817
array(1) { ["section"]=> string(122) "rama-tregon-pse-e-ka-votuar-ilir-meten-nuk-e-kisha-imagjinuar-kete-e-ka-humbur-te-drejten-te-qendroje-ne-presidence-168065" }