Rama tregon transformimin rrënjësor të Tepelenës (FOTOT)

Publikuar tek: politike, më 12:43 29-02-2016 Rama tregon transformimin rrënjësor të Tepelenës (FOTOT)

Kryeministri Edi Rama ka publikuar fotografitë nga punimet që behën në këtë periudhë në Tepelenë duke thënë se pas dy dekadash rrënim dhe braktisje, qyteti “ka hyrë në fazën e një transformimi rrënjësor”. Madje, Rama ka thënë se Tepelena do të kthehet në një tjetër destinacion turistik të Juglindjes së Shqipërisë.

“Pas dy dekadash rrënim e braktisje, Tepelena ka hyrë në fazën e një transformimi rrënjësor, duke u mbështetur mbi restaurimin e trashëgimisë së saj kulturore dhe rindërtimin tërësor të pjesës më të re të qytetit, të cilat përmes Programit Kombëtar të Rilindjes Urbane po e kthejnë qytetin në një tjetër destinacion turistik të Juglindjes së Shqipërisë”, ka shkruar Edi Rama në faqen e tij në facebook. 

{gallery}tepelena{/gallery}

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.010162115097046
array(1) { ["section"]=> string(60) "rama-tregon-transformimin-rrenjesor-te-tepelenes-fotot-33811" }