Rama u bëri shqiptarëve një pyetje, mori mijëra komente, kryeministri më në fund thyen heshtje dhe reagon

Publikuar tek: fcb-bomb, më 20:59 29-06-2017 Rama u bëri shqiptarëve një pyetje, mori mijëra komente, kryeministri më në fund thyen heshtje dhe reagon

Kryeministri Edi Rama u ka bërë një pyetje të gjithë ndjekësve ku shkruan se “nëse do të ishe kryeministër cilat do të ishin 3 gjërat kryesore që do të ndryshoje?”, ndërsa shqiptarët kanë bërë mijëra komente.

Pavarësisht se komentet kanë qenë të shumta kryeministri nuk ka replikuar me asnjë prej tyre gjatë gjithë ditës deri në këto momente.

Komentet e para me qytetarët kanë nisur nga mbrëmja por duhet të theksojmë se nuk janë të ashpra si zakonisht.

Qytetari: Zoti Rama ti bere nje pyetje disa miliarda dollareshe. Lind pyetja tjeter a do i lexosh dhe degjosh vertet pergjigjet e njerezve. A do e lesh retoriken tende kur ste pelqen nje opinion dhe ti futesh punesh me zell per njerzit qe te besuan serisht pasi ti je e keqja me e vogel qe ne kemi. Po a mjafton kjo? Sduam me fasada e tendera klienteliste, po duam drejtesi, mjekesi, arsim aeroporte, industri nafte, turizem, mirqenje sociale, dinjitet. Boll ju shtyp koka shqiptarit te thjesht. Te nxirrni para pergjegjsise hajdutet vrasesit mashtruesit. Duhen miliarda po niseni fillimisht me shtresat me ne nevoje, rrogat minimale, pensionet bisnesi i vogel. Boll me me fasada shume qytete jane pa uje dhe lumi u kalon te hunda dhe ne u bejme qendra me gure dhe kalldreme edhe pse jane te sheshta. Shyqyr qe se kini LSI, punesoni njerez te kualifikuatmr dhe jo nipin djalin kushuririn e filanit opo filankes. Ka shume pune Shqiperia, po mos e trembni me kete popull se boll ka vuajtur sillini dinjitetin qe zakonisht e gezon jashte vendit te tij heqim ketu Greqine. Ect ect. Ju uroj pune te mbare Z Rama keto 4 vitet e ardhshme. Kemi besim tek ty. 

Rama: Albano Al, ja e lexova komentin tend? Por nuk do te them ku e ke te drejte e ku e ke gabim, sepse dua te te degjoj ty e te gjithe keta qe e kane marre mundimin bashke me ty, te thone me ciltersi mendimet e tyre? Keshtu qe kjo eshte arsyeja pse

6666666.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.043535232543945
array(1) { ["section"]=> string(109) "rama-u-beri-shqiptareve-nje-pyetje-mori-mijera-komente-kryeministri-me-ne-fund-thyen-heshtje-dhe-reagon-84461" }