Rama u flet njerëzve në rrugë ‘me këmbë e me duar’: Aman mos më shkruani ku e ke maskën e pse s’ke dorashka

Publikuar tek: aktualitet, më 14:51 25-03-2020 Rama u flet njerëzve në rrugë ‘me këmbë e me duar’: Aman mos më shkruani ku e ke maskën e pse s’ke dorashka

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka zbritur në terren dhe u ka folur njerëzve që ka gjetur nëpër rrugët e Tiranës ‘me këmbë e me duar’.

Pa maskë dhe padoreza por kryeministri u thotë qytetarëve mos i shkruajnë për këtë gjë, pasi siç thotë ai, maskat e dorezat nuk janë për kalimtarët por për të sëmurët.

“ Sot në disa tregje të Tiranës ku situata ishte mjaft pozitive.  Problem pensionistët që dalin nga shtëpia, çka është e ndaluar, sepse shkalla e rrezikut për ta është shumë e lartë. Respekt maksimal për rregullat dhe durim, durim, durim

*** dhe duke qenë se ju njoh mirë, po i dal përpara duke ju thënë aman, mos më shkruani ku e ke maskën e pse s'ke dorashka.
E e kemi pērsëritur që maska e dorashkat nuk janë për kalimtarët, po të sëmurët, ata që kujdesen për një të sëmurë apo ata që e kanë punën me mundësi kontaktesh të afërta në tërësi...
Kalimtarët mjafton të respektojnë rregullat, sidomos distancën +1m, mosdhënien e dorës, përdorimin e gropës së brrylit nëse teshtijnë apo kolliten dhe janë të mbrojtur”, shkruan Rama teksa ndan këto foto ku vazhdimisht, tejet ekspresiv u tërheq vëmendjen qytetarëve për faktin që kanë dalë në rrugë.

90359529_10157566220036523_8209095117399654400_n_copy.jpg90295565_10157566220131523_6221606598972801024_n.jpg90717570_10157566221171523_7262078476721586176_n.jpg90880736_10157566220971523_1753036681918808064_n.jpg90670377_10157566220731523_1063623082914086912_n.jpg90666707_10157566220546523_4705951277740195840_n.jpg90697347_10157566220326523_7176572322172633088_n.jpg90982760_10157566220211523_3004584250688143360_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0086650848388672
array(1) { ["section"]=> string(111) "rama-u-flet-njerezve-ne-rruge-me-kembe-e-me-duar-aman-mos-me-shkruani-ku-e-ke-masken-e-pse-s-ke-dorashka-200034" }