Rama u largua mbrëmë nga Shqipëria, Vasili: Kryeministri ja mbathi! Turp

Publikuar tek: politike, më 09:15 23-09-2019 Rama u largua mbrëmë nga Shqipëria, Vasili: Kryeministri ja mbathi! Turp Petrit Vasili - Edi Rama

Ish-deputeti i LSI Petrit Vasili ka komentuar deklaratën e kryeministrit Edi Rama, i cili i bëri thirrje qytetarëve të vijojnë me aktivitetin normal, ndërsa tha se është larguar nga Shqipëria në orët e vona të mbrëmjes së djeshme për në SHBA.

Vasili thotë se kryeministri ja mbathi, ndërsa e cilëson si turp veprimin e këtij të fundit.

Sipas ish-deputetit, Rama bëri show në ERTV dhe në mediat tjera dhe la në baltë qytetarët në momentin më të rëndë.

"Edi Rama iku,iku dhe la vendin ne balte ne momentin me te rende,e la Shqiperine ne duart e shtetit te shkaterruar dhe te paafte qe u ka lene shqiptareve ne kurriz", shkruan Vasili.

Komenti i plotë në Facebook:

Kryeministri ja mbathi!,iku iku? Turp,turp,turp.

Dje ne darke ne ora 22.30,pas nje "vizite",sa per te shplare gojen, prej rreth 20 oresh ne Shqiperi, Edi Rama braktis vendin.

Edi Rama largohet ne kulmin e emergjences civile qe shkaktoi termeti 7.5 balle.

Per shkak te nje katastrofe te tille jane me te shqetesuar per Shqiperine lideret europiane se sa Edi Rama vete.

Ne vend te shpallte Emergjencen civile dhe te qendronte ne krye te situates Edi Rama beri shoë lart e poshte ne ERTV dhe te gjithe mediat pa dinjitet qe pranojne te trasmetojne me siglen ereqelbur te tij.

Turp te tille Shqiperia nuk ka pare dhe nuk ka per te pare.

Edi Rama iku,iku dhe la vendin ne balte ne momentin me te rende,e la Shqiperine ne duart e shtetit te shkaterruar dhe te paafte qe u ka lene shqiptareve ne kurriz.

Shqiptare merrni ne dore fatet tuaja pasi Shqiperia eshte pa kryeminister, pa qeveri, pa shtet,pa parlament ka thjesht dhe vetem nje bande grabitqaresh puthadoresh te krimit dhe karagjozesh televizive.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022120952606201
array(1) { ["section"]=> string(76) "rama-u-largua-mbreme-nga-shqiperia-vasili-kryeministri-ja-mbathi-turp-179461" }