Rama u prit me protesta, Pamuri: Kjo është Dibra. Ku po shkon o kryeministër?

Publikuar tek: barometri, më 08:29 18-06-2018 Rama u prit me protesta, Pamuri: Kjo është Dibra. Ku po shkon o kryeministër?

Kryeministri Edi Rama u prit me protesta sot në Dibër e ndërsa ishte duke zhvilluar turin e radhës të llogaridhënies publike. Disa të rinj të FRPD të mbështetur nga qytetarë kanë bërë thirrje kundër kryeministrit.

 

Sakaq, lidhur me ngjarjen ka reaguar deputetja e PD, Oriola Pampuri. Sipas demokrates Rama nuk duhet të shkonte sot në Dibër, pasi i ka tallur dhe varfëruar.

Reagimi i plotë:

Ne 24 beteja qe zhvilloi Skenderbeu, 19 i zhvilloi ne Diber, krahe te cilit luftuan dibranet e mencur e trima. Kjo eshte Dibra, keta jane Dibranet, ata qe te durojne, "thumbojne" e ne fund te degdisin pa meshire.

Ku po shkon o Kryeminister? Ne Diber? Atje ku i rrejte, i varfnove, i talle e po shkojshe ti vesh ne loje me bejtet e tuja te dala boje.....

Gabove....

Kete s'mund ta besh me Dibranet.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.031507015228271
array(1) { ["section"]=> string(80) "rama-u-prit-me-protesta-pamuri-kjo-eshte-dibra-ku-po-shkon-o-kryeminister-124806" }