Rama: U shua papritur mbretëresha e harqeve lamtumirë Madhëri

Publikuar tek: politike, më 09:01 01-04-2016 Rama: U shua papritur mbretëresha e harqeve lamtumirë Madhëri

Kryeministri Rama komenton lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta të arkitektes Zaha Hadid.

“U shua papritur Mbretëresha e Harqeve, ylli i arkitekturës ultramoderne ZAHA HADID, e cila godinat i bëri xhevahire në trupin e qyteteve të botës. Lamtumirë Madhëri”, shkruan shefi i kabinetit qeveritar.

Hadid ishte arkitektja më e madhe e të gjitha kohërave dhe vdiq në moshën 65 vjeçare si pasojë  e një infarkti.

ha.jpg

ha1.jpg

ha2.jpg

ha3.jpg

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.00872802734375
array(1) { ["section"]=> string(66) "rama-u-shua-papritur-mbreteresha-e-harqeve-lamtumire-madheri-36567" }