Rama mbërrin në Turqi herët në mëngjesin e së dielës, troket te dera e ERDOGAN-it për fonde për tërmetin (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 09:21 08-12-2019 Rama mbërrin në Turqi herët në mëngjesin e së dielës, troket te dera e ERDOGAN-it për fonde për tërmetin (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka shkuar ditën e sotme në Stamboll të Turqisë.

Pak më parë ai ka zhvilluar dhe një takim me presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan.

Ka qenë vetë Rama që ka publikuar fillimin e këtij takim në rrjetet sociale.

Ende nuk dihet shumë detaje rreth kësaj vizite, por situata e rënduar në të cilën ndodhet Shqipëria aktualisht do të jetë në qendër të bisedimeve.

Kryeministri më herët ka pohuar se do të kërkojë fonde për të prekurit nga tërmeti.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0076019763946533
array(1) { ["section"]=> string(72) "rama-udheton-drejt-stambollit-takim-me-recep-tayyip-erdogan-video-188750" }