Rama vazhdon me batutat edhe në Pustec: Meta duhet të ndalonte kafen turke në shtëpi, Saliu të mbyll Lulzimin…

Publikuar tek: aktualitet, më 16:44 16-06-2019 Rama vazhdon me batutat edhe në Pustec: Meta duhet të ndalonte kafen turke në shtëpi, Saliu të mbyll Lulzimin…

Kryeministri Edi Rama ndodhet Pustec në kuadër të fushatës zgjedhore të PS.

Rama ka bërë një paralelizëm mes Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për hapjen e negociatave, ku sipas tij presidenti i tyre ofron mbështetje.

Ndërsa presidenti jonë komandohet nga opozita. Rama ka kaluar edhe në batuta, në të cilat vazhdoj me fallxhoren Monika, të cilën Meta duhet t’i ndaloj kafen turke deri më 30 qershor.

‘Ju e shikoni se Shqipëria është një moment historic ashtu si Maqedonia e Veriut,  presim për të dy vendet e çelje e negociata. Por ndryshe nga Maqedonia e Veriut, Shqipëria është pjesë e një kurthi që synojnë moshapjen e negociatave në BE. Unë dje bëra që një prononcim në lidhje me një deklarët të berë nga presidenti  i Maqedonisë së vVeriut. Presidenti më vonë më shkruajti dhe u sqaruam. Por ka një dallim, është për të ardhur keq. Presidenti i Maqedonisë është pjesë e një mbëshhtetje për të bindur vendet anëtare për çeljen e negociatave. Ndërkohë Presidenti i Shqipërisë është për të kundëtën, që të bindim disa vende që nuk meritojmë çeljen e negociatave. Ndërhyrja skandaloze është në procesin zgjedhor, ku ai dhe Saliu është koka, ndërsa Lulzimi me fallxhoren janë marionetat. Meta duhet të ishte kryesori për çeljen e negociatave dhe jo të merrej me filxhanin e fallxhores. Duhet të bënte takime udhëtime dhe të ndalonte kafen turke në shtëpi deri në 30 qershor. T’i thoshte Saliut mbylle Lulin ne shtëpi deri në 30 qershor. Ca i kushton Ilir Metës t’i thoshte’, tha Rama.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.82944202423096
array(1) { ["section"]=> string(114) "rama-vazhdon-me-batutat-edhe-ne-pustec-meta-duhet-te-ndalonte-kafen-turke-ne-shtepi-saliu-te-mbyll-lulzimin-168448" }