Rama vizitë “blic” në Itali, sot në 9.00 ka filluar takimi mes tij dhe lojtarëve, batuta dhe humor para Francës

Publikuar tek: sport, më 08:38 06-06-2016 Rama vizitë “blic” në Itali, sot në 9.00 ka filluar takimi mes tij dhe lojtarëve, batuta dhe humor para Francës Kryeministri Rama dje ne mbremje me Armando Duken e De Biasin

Që në orën 9.00 të mëngjesit, kombëtarja shqiptare që niset drejt Francës për Euro 2016, ka nisur një takim me kryeministrin e vendit Edi Rama. 

Shefi i ekzekutivit ka shprehur dëshirën për të qenë pranë lojtarëve me një mesazh të fundit përpara nisjes së tyre nga vendi ku po qëndrojnë drejt aeroportit të Bergamos.

Siç raportojnë burimet nga takimi, takimi I kryeministrit me futbollistët ka kaluar mes batutash dhe të qeshurash.

Rama ka mbërritur dje në mbrëmje në rezidencën e tyre në Bergamo, në hotel “Ëinter Garden”. Dhe në faqen zyrtare të FSHF, është publikuar një foto e tij në tavolinë me Presidentin e Federatës Armando Duka, trajnerin De Biasi dhe stafin teknik. Sot paradite është duke zhvilluar takimin. 

''Mirupafshim në Francë. Në përcjelljen e kuqezinjve për në finalet historike të Euro2016. Forca Shqipëria!'', shkruan Rama teksa publikon edhe një foto me kapitenin, Lorik Cana

ediramalorikuok.gif

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.27831792831421
array(1) { ["section"]=> string(113) "rama-vizite-blic-ne-itali-sot-ne-9-00-ka-filluar-takimi-mes-tij-dhe-lojtareve-batuta-dhe-humor-para-frances-42567" }