Rama viziton banorët e pallatit të dëmtuar rëndë: Duhet të dilni ju që ta rregullojmë

Publikuar tek: politike, më 17:17 22-09-2019 Rama viziton banorët e pallatit të dëmtuar rëndë: Duhet të dilni ju që ta rregullojmë Foto: ERTV

Kryeministri Edi Rama ka vizituar banorët e një pallati të dëmtuar rëndë në Njësinë Nr.7 në Tiranë.

Rama ka inspektuar disa apartamente dhe u ka premtuar banorëve se në pallat do të bëhen ndërhyrje, por më parë ata duhet të lirojnë banesat. Kryeministri Rama i njoftoi banorët se do të strehohen përkohësisht te “Kavalishenca” në Durrës.

“Tiranë, Njësia Administrative Nr.7, për të larguar disa familje përkohësisht, në funksion të rindërtimit të çatisë së rrënuar nga lëkundjet sizmik”, shkruan Rama.

Video:

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028012990951538
array(1) { ["section"]=> string(91) "rama-viziton-banoret-e-pallatit-te-demtuar-rende-duhet-te-dilni-ju-qe-ta-rregullojme-179404" }