Rama zbulon çfarë i ka kërkuar MERKELIT dje: Ekspertët gjermanë konfirmuan strategjinë tonë

Publikuar tek: politike, më 14:07 24-04-2020 Rama zbulon çfarë i ka kërkuar MERKELIT dje: Ekspertët gjermanë konfirmuan strategjinë tonë Rama-Merkel

Kryeministri Edi Rama tha se strategjia e qeverisë së tij për covid-19 ka marrë ‘ok’ nga ekspertët gjermane me të cilët ai mesa duket ka komunikuar dje, me ndërmjetësimin e kancelares Merkel.

“Mblidhni mendjen top që të gjithë që se kjo (coronavirusi) ka ardhur këtu për të na sjellë probleme për të krijuar situata të pakëndshme dhe patjetër do gjejmë balancat për mbrojtjen e jetës.

Njeriu jeton dhe ditë të tëra pa bukë por po vdiq nuk ringjallet më. Sa më shumë të hapemi aq më pak është roli i shtetit, policisë, kontrolleve që e ruan balancën dhe aq më shumë roli i individit.

Ne kemi një strategji hapjeje të vlerësuar nga ekspertët, të konsultuar edhe ndërkombëtarërisht.
Dje kemi pasur një bashkëbisedim jashtëzakaonisht të dobishëm falë kancelares gjermane, me kërkesën time, grupin e ekspertëve gjermanë, me në krye institutin e shëndetit gjerman dhe po ju them, mos përdorni shembuj kot më kot Gjermania, Suedia etj. Edhe me ta kemi konfirmuar ekzaktësinë e strategjisë tonë”, tha Rama.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 'Masat për të shtunën dhe të dielën', Rama i prerë: Asnjë lëvizje! Të gjithë në shtëpi (JA KUSH DO DALE)
‘Ishalla s’kemi raste si ai i marri që u la bombat prindërve’, Rama paralajmëron: Ndryshe tërhiqemi mbrapa! (Kur del autorizimi për kafshët) »
Article Logic
Execution time: 0.022033214569092
array(1) { ["section"]=> string(97) "rama-zbulon-cfare-i-ka-kerkuar-merkelit-dje-ekspertet-gjermane-konfirmuan-strategjine-tone-203857" }