Raport, zbuloni vendin më dembel në Europë, ja ku renditet Shqipëria

Publikuar tek: aktualitet, më 06:40 12-08-2017 Raport, zbuloni vendin më dembel në Europë, ja ku renditet Shqipëria

Nëse mendoni se Shqipëria është vendi më dembel në Europë e keni gabim.

Një raport i fundit ka zbuluar se vendi më dembel në Europë është Bullgaria me 78% të të rriturve që nuk merren me asnjë sport.

Por nga ana tjetër dhe pse një vend shumë i ftohtë, Suedia, në raport del si vendi me njerzit më aktiv dhe që i kushtojnë shumë kohë sportit dhe aktiviteteve fizike.

Ndërsa Shqipëria dhe Irlanda renditen me 34% të anketuarve aktiv në sport dhe ushtrime.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Bilanci i zjarreve, mbi 1 mijë hektar tokë e djegur, me kosto financiare 66 milionë lekë
Ndarja nga jeta e motrës së shtrenjtë të Berishës, reagon Shkëlzeni »
Article Logic
Execution time: 0.012470006942749
array(1) { ["section"]=> string(72) "raport-zbuloni-vendin-me-dembel-ne-europe-ja-ku-renditet-shqiperia-88892" }