Raportet e arsyetuara / Si u vlerësuan 5 kandidatët për ILD nga Këshilli i Emërimeve në Drejtësi

Publikuar tek: aktualitet, më 17:40 26-12-2019 Raportet e arsyetuara / Si u vlerësuan 5 kandidatët për ILD nga Këshilli i Emërimeve në Drejtësi Mbledhje e KED

KED i ka përcjellë sot Kuvendit listën me renditjen përfundimtare të 5 kandidatëve për kreun e Inspektorit të Lartë të Drejtësisë.

Gjithashtu i janë dërguar Kuvendit edhe raportete e arsyetuara për secilin kandidat.

Në listën që kryesohet nga Artur Metani me 89.6 pikë, i ndjekur nga Sokol Stojani me 89 pikë, kandidatët janë vlerësuar në bazë të meritave profesionale dhe meritave morale.

Vlerësimi për çdo kandidat është kryer nga secili anëtar i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi.

Më poshtë përmbledhja e pikëve për secilin kandidat.

1.Artur Metani

ghdegheh4h.jpg

dfgwergswe4hydfgh.jpg

2.Sokol Stojani

asdfswgwegwf.jpg

dsfgsergwerher4h.jpg

3.Joana Asimi Sorraj

dhehj4r5hj.jpg

drgswergw3eg3eg.jpg

4.Eris Hysi

ftherjuerjufj.jpg

sdgfwegfsxg3e.jpg

5.Lindita Troja

dfghe5h4hhhgf.jpg

rfyjrje54hdf.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « TRONDITËSE NË SHKODËR/ Fëmija bie nga makina, babai shofer nuk e kupton, ndërgjegjësohet kur në shtëpi i mungonte një fëmijë (HISTORIA)
Ish presidenti Topi i përgjigjet Ballës: Nisma e 2010-tës ka shumë dallime nga mini-shengeni i sotëm »
Article Logic
Execution time: 0.01297402381897
array(1) { ["section"]=> string(101) "raportet-e-arsyetuara-si-u-vleresuan-5-kandidatet-per-ild-nga-keshilli-i-emerimeve-ne-drejtesi-190448" }