Raporti i deklasifikuar i CIA: Si alienët sulmuan ushtarët rusë dhe i kthyen në gurë (Foto)

Publikuar tek: bota, më 15:53 21-02-2017 Raporti i deklasifikuar i CIA: Si alienët sulmuan ushtarët rusë dhe i kthyen në gurë (Foto)

Mes mijëra faqeve të deklasifikuara nga CIA është edhe një raport i mistershëm që flet për sulmimin e ushtarëve rusë nga alienë, shumë prej të cilëve humbën jetën.

Në dosierin me 250 faqe të krijuar në vitin 1993 nga inteligjenca amerikane përshkruhet përballja e ushtarëve rusë me një disk fluturues.

Sipas raportit, objekti fluturues u shfaq mbi një bazë ushtarake në Siberi, përpara se ushtarët ta qëllonin dhe rrëzonin me një raketë tokë-ajër, shkruan Newsbomb.al.

Aty thuhet se “Pesë humanoid të shkurtër me kokë të madhe dhe sy të mëdhenj e të zinj zbritën nga diksu”.

wer2w4tjkkkkk.jpg

Dy ushtarët e vetëm që mbijetuan tregojnë sesi 5 qeniet u bashkuan në një sferë të bardhë rezatuese që më pas shpërtheu duke i shndërruar 23 ushtarët e tjerë në gurë.

Raporti thotë më tej se ushtarët e kthyer në gurë u transportuan në një bazë kërkimore ruse. Studiuesit aty thanë se energjia e mistershme ndryshoi strukturën e organizmit të ushtarëve duke i shndëruar ata në substancë guri gëlqeror.

Megjithatë shumë kërkues dyshojnë te raporti që përveç dosjeve të KGB-së bazohet edhe në lajmet nga gazeta të ndryshme të kohës. /Newsbomb.al

aserw4yjujjjj.jpg

fgheryereree.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Policia qëllon kamionin e mbushur me bombola gazi, ecte me shpejtësi në krah të kundërt
Nasa e konfirmon: Kemi bërë zbulim të madh »
Article Logic
Execution time: 0.011340856552124
array(1) { ["section"]=> string(94) "raporti-i-deklasifikuar-i-cia-si-alienet-sulmuan-ushtaret-ruse-dhe-i-kthyen-ne-gure-foto-69454" }