Raporti i Emocioneve Globale: Shqipëria, një ndër vendet më pozitive në botë

Publikuar tek: bota, më 20:20 25-01-2019 Raporti i Emocioneve Globale: Shqipëria, një ndër vendet më pozitive në botë

Një raport i ri mbi ndjenjat e njerëzve, e rendit Shqipërinë ndër vendet në pozitive në botë.

Sipas raportit të Global Emotions 2018, 51% e shqiptarëve përjetojnë më tepër emocione pozitive se negative, duke bërë që Shqipëria të renditet në 50 shtetet më pozitive në botë. Shtetet që kryesojnë këtë studim janë ato latine si Paraguai, Kosta Rika and Panamaja, ndërsa në fund renditen Jemeni, Turqia dhe Iraku.

Në Ballkan rezultatet janë thuajse të njëjta, Shqipëria me 51% ndiqet nga Maqedonia e Veriut me 47%, Mali i Zi me 46%, Serbia me 42%, Bosnja Hercegovina dhe Kosova me 41%.

Ndërsa Greqia renditet ndër vendet me stresin më të lartë në botë, ku 66% e të intervistuarve kanë deklaruar se përjetojnë stres vazhdimisht gjatë kohërave të fundit.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012907981872559
array(1) { ["section"]=> string(81) "raporti-i-emocioneve-globale-shqiperia-nje-nder-vendet-me-pozitive-ne-bote-150316" }