Raporti i Moody's për ekonominë shqiptare, Tabaku: FMN dhe OECD flasin për kalbëzim të qeverisë nga korrupsioni, vetëm vjedhin dhe gënjejnë

Publikuar tek: politike, më 11:41 12-07-2020 Raporti i Moody's për ekonominë shqiptare, Tabaku: FMN dhe OECD flasin për kalbëzim të qeverisë nga korrupsioni, vetëm vjedhin dhe gënjejnë Jorida Tabaku

Ish-deputetja e PD-së Jorida Tabaku ka reaguar në lidhje me raportin e Moody's për vlerësimin e ekonomisë shqiptare.

 

Tabaku thotë se Moody's nuk ka bërë asnjë renditje pozitive të ekonomisë shqiptare, siç pretendoi Ministria e Financave dhe Ekonomisë, por përkundrazi.

Ajo thekson përmes një shënimi në facebook, se FMN dhe OECD,flasin për një kalbëzim të qeverisë nga korrupsioni, ndërsa kjo e fundit nuk bën gjë tjetër veçse vjedh dhe gënjen.   

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0086350440979004
array(1) { ["section"]=> string(143) "raporti-i-moody-s-per-ekonomine-shqiptare-tabaku-fmn-dhe-oecd-flasin-per-kalbezim-te-qeverise-nga-korrupsioni-vetem-vjedhin-dhe-genjejne-213610" }