Raporti i OSBE-së për zgjedhjet në SHBA, Spahiu ironizon: Kush e imagjinonte se Rama do nxirrte Trump-in në pension dhe vet do vazhdonte...

Publikuar tek: politike, më 21:24 05-11-2020 Raporti i OSBE-së për zgjedhjet në SHBA, Spahiu ironizon: Kush e imagjinonte se Rama do nxirrte Trump-in në pension dhe vet do vazhdonte... Edi Rama

Ditën e sotme është publikuar raporti i plotë i OSBE-së, për vlerësimin e ecurisë së zgjedhjeve në SHBA.

Në hyrje të raportit thuhet se zgjedhjet u zhvilluan në një mjedis politik të polarizuar, me debate të ashpra që nxitën tensione.

Thuhet se media edhe pse polarizuar gjithashtu, siguroi një mbulim të gjerë dhe gjithëpërfshirës, ndërsa thihet se pretendimet e pabazuara për mangësi sistematike, veçanërisht nga presidenti në detyrë, përfshirë natën e zgjedhjeve, dëmtojnë besimin e publikut në institucionet demokratike.

Pas publikimit të këtij raporti, ka ironizuar dhe juristi Kreshnik Spahiu, i cili shprehet i befasuar se Rama si kryetar i OSBE-së po vlerëson zgjedhjet në SHBA, madje po nxjerr në “pension” Donald Trump-in, dhe vetë po vazhdon rrugën dhe karrierën e tij në politikë.

Screenshot_13.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama në krye të OSBE-së, vlerëson zgjedhjet në SHBA: Mjedis politik i polarizuar, retorika e ashpër nxiti tensione. Pretendimet e pabazuara të Trump dëmtojnë besimin e publikut (E PLOTË)
Aktakuzat ndaj Thaçit dhe Veselit, flet Berisha: Çdo gjë e stisur! U fabrikua në Beograd dhe u përdor nga senatori Dick Martin, ky serbofil që... »
Article Logic
Execution time: 0.011835098266602
array(1) { ["section"]=> string(141) "raporti-i-osbe-se-per-zgjedhjet-ne-shba-spahiu-ironizon-kush-e-imagjinonte-se-rama-do-nxirrje-trump-in-ne-pension-dhe-vet-do-vazhdonte-226610" }