Raporti i SHISH, 127 policë janë përfshirë në trafikun e drogës, vetëm 5 hetohen

Publikuar tek: barometri, më 08:25 11-12-2017 Raporti i SHISH, 127 policë janë përfshirë në trafikun e drogës, vetëm 5 hetohen

Një numër i vogël ish-efektivësh dhe drejtuesish policie janë duke u hetuar në lidhje me përfshirjen në mbjelljen dhe trafikun e lëndëve narkotike, por të dhënat e zbuluara sëfundmi numri i tyre është shumë më i madh.

Për të gjithë këto emra, SHISH ka informuar autoritetet përkatëse sipas Exit.al, por në pjesën më të madhe të rasteve nuk është ndërhyrë.

Në raportin e SHISH janë përmendur 127 emra policësh, por nga këta, vetëm 5 prej tyre janë nën hetim ndërsa pjesa tjetër ose janë larguar pa bujë nga policia ose u është ndryshuar detyra duke vijuar të paguhen me para publike.

Më sipër mund të ndiqni raportin konfidencial të SHISH në lidhje me 127 policët e përfshirë në mbjelljen dhe trafikimin e lëndëve narkotike në Shqipëri.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025692939758301
array(1) { ["section"]=> string(85) "raporti-i-shish-127-police-jane-perfshire-ne-trafikun-e-droges-vetem-5-hetohen-102635" }