Raporti në Asamblenë e PS/ Këta janë kryebashkiakët që kanë punuar më mirë

Publikuar tek: barometri, më 08:12 08-09-2018 Raporti në Asamblenë e PS/ Këta janë kryebashkiakët që kanë punuar më mirë

Ky është raporti i shpërndarë nga Partia Socialiste që zhvilloi sot punimet e Asamblesë Kombëtare, raporton newsbomb.al.

 

Në raportin e siguruar nga gazetari ynë Endri Mema, referuar 28 treguesve të mbledhur nga grupet e punës, janë zgjedhur edhe bashkitë që kanë punuar më mirë gjatë kësaj periudhe tre vjeçare.

Ato janë:

Malësi e Madhe

Tirana

Librazhdi

Pra Tonin Marinaj i Malësisë së Madhe, Erion Veliaj i Tiranës dhe Kastriot Gurra i Librazhdit janë vlerësuar më mirë në këtë raport.

Kryeson me pikë kryebashkiaku i Malësisë së Madhe (4 pikë) i ndjekur nga Veliaj (3 pikë) dhe Kastriot Gurra (2 pikë).

Pas tyre renditen Bashkia e Durrësit, Bashkia e Vlorës, bashkia e Himarës dhe Bashkia e Pukës, të gjitha me 2 pikë.

BASHKITË QË KANË PUNUAR MË MIRË- RENDITJA E PLOTË:

Malësi e Madhe (4 pikë)

Tirana ((3 pikë)

Librazhdi (2 pikë)

Durrësi (2 pikë

Vlora (2 pikë)

Himara (2 pikë)

Puka (2 pikë)

raporti.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.035823822021484
array(1) { ["section"]=> string(80) "raporti-ne-asamblene-e-ps-keta-jane-kryebashkiaket-qe-kane-punuar-me-mire-133587" }