Raportohen 49 raste të reja me Covid-19 në Vlorë, mes të infektuarve janë 5 mësues dhe 2 nxënës

Publikuar tek: aktualitet, më 17:45 04-12-2020 Raportohen 49 raste të reja me Covid-19 në Vlorë, mes të infektuarve janë 5 mësues dhe 2 nxënës

Në qytetin e Vlorës janë konfirmuar 49 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit.

Sipas informacioneve për mediat, mes të infektuarve janë 5 mësues dhe 2 nxënës.

Po ashtu kanë rezultuar pozitiv me koronavirus edhe 4 raste pranë Sigurimeve Shoqërore në Vlorë, 1 punonjës parkimi në spital, 1 punonjës i gjykatës administrative Vlorë, 2 infermierë, 2 punonjëse banke, 1 pranë tatimeve në Novoselë, 4 raste në fasoneri.

Ditën e sotme Ministria e Shëndetësisë ka raportuar një numër të lartë infektimesh, 801 raste të reja dhe 18 viktima nga koronavirusi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zëvendësoi Kiço London si drejtor i Teatrit Eksperimental, ministrja Margariti i uron mirëseardhjen Altin Bashës: Eksperienca e tij do të shërbejë si motor zhvillimi në këtë institucion
Aksident i rëndë në Vlorë-Novoselë, plagoset drejtuesi i mjetit »
Article Logic
Execution time: 0.0100998878479
array(1) { ["section"]=> string(101) "raportohen-49-raste-te-reja-me-covid-19-ne-vlore-mes-te-infektuarve-jane-5-mesues-dhe-2-nxenes-230189" }