Raportuese për Kosovën, Tanja Fajon rizgjidhet në Parlamentin Europian

Publikuar tek: rajon, më 13:41 27-05-2019 Raportuese për Kosovën, Tanja Fajon rizgjidhet në Parlamentin Europian

Eurodeputetja dhe njëkohësisht raportuesja për liberalizimin e vizave për Kosovën, Tanja Fajon është rizgjedhur në Parlamentin Evropian.

 

Kjo është bërë e ditur nga vet Fajon në një postim në Facebook. Ajo ka falenderuar për mbështetjen miqtë, votuesit dhe Partinë Socialdemokrate derisa ka shtuar se kanë ende shumë energji për të punuar.

“Pas premtimeve është koha të punojmë dhe jam e sigurt që ne kemi ende shumë energji dhe vendosmëri. Zëri juaj është përgjegjësi që të ecim përpara së bashku”, ka shkruar Fajon.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028414011001587
array(1) { ["section"]=> string(76) "raportuese-per-kosoven-tanja-fajon-rizgjidhet-ne-parlamentin-europian-165874" }