Rast i rrallë/ Në 10-vjetorin e lindjes, Ardenisi fiton betejën më të rëndësishme të jetës; shërohet nga kanceri

Publikuar tek: aktualitet, më 16:06 15-01-2021 Rast i rrallë/ Në 10-vjetorin e lindjes, Ardenisi fiton betejën më të rëndësishme të jetës; shërohet nga kanceri

Ministria e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka bërë publike në rrjete sociale një rast të rrallë, por shumë të gëzueshëm për Ardenisin 10-vjeçar dhe familjen e tij.

Screenshot_6.jpg

Ai prej kohësh luftonte në në betejën e vështirë me tumorin në sistemin nervor, por pas ndërhyrjes delikate në neurokirurgji dhe përfundimit të një trajtimi kompleks me radioterapi në spitalin onkologjik, 10 vjeçari nga Burreli ka arritur të fitojë një betejë të rëndësishme në luftën kundër kancerit.

139380868_1142630152859700_6821843925903973789_o.jpg

Sot ishte një ditë speciale për të, pasi feston ditëlindjen e 10-të.

139042421_1142630202859695_8309384770275728489_o.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rrëmbehet një vajzë në Kamëz, qytetari merr policinë në telefon dhe tregon se e futën me zor në makinë
Meta s’tërhiqet, letër Denajt për fondet e “Vlorë-Orikum”, tregon edhe shkeljen tjetër që zbuloi Presidenca: Keni humbur autoritetin ligjor »
Article Logic
Execution time: 0.011383056640625
array(1) { ["section"]=> string(116) "rast-i-rralle-ne-10-vjetorin-e-lindjes-ardenisi-fiton-betejen-me-te-rendesishme-te-jetes-sherohet-nga-kanceri-235135" }