Rastësi apo bestytni, ja detaji i finales kundër Juventusit që Real Madrid e përsëriti edhe kundër Liverpool (FOTO)

Publikuar tek: sport, më 22:35 28-05-2018 Rastësi apo bestytni, ja detaji i finales kundër Juventusit që Real Madrid e përsëriti edhe kundër Liverpool (FOTO)

Real Madrid arriti të merrte për të tretin vit rradhazi trofeun e Champions League ku mundi në finale ekipin e Liverpool me rezultatin 3-1.

Kjo pasoi fitoren në Cardiff kundër Juves në shifrat 4-1 dhe atë me penallta kundër Atletico Madrid.

Por mediat e huaja kanë kapur një detaj shumë intersant për foton para finalevë të fundit të Real Madrid.

Nga finalja e vitit të kaluar në Cardiff dhe kjo e këtij viti në Kiev jo vetëm që Zidane ka luajtur me të njëjtin formacion, por edhe vendosja në foton e ekipit është identike. Ndoshta është rastësi ose ndoshta një lloj bestytnie për të ngjallur fat. Sido të ketë qenë puna, duket se ka funksionuar pasi Real Madrid është sërish kampion i Europes.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.17052507400513
array(1) { ["section"]=> string(119) "rastesi-apo-bestytni-ja-detaji-i-finales-kunder-juventusit-qe-real-madrid-e-perseriti-edhe-kunder-liverpool-foto-122445" }