Rasti i Xhisielës, reagon Rama: E morën peng! Së shpejti paketë antishpifje

Publikuar tek: barometri, më 07:09 03-10-2018 Rasti i Xhisielës, reagon Rama: E morën peng! Së shpejti paketë antishpifje

Kryeministri Edi Rama thotë se qeveria e tij do të paraqesë një paketë “antishpifje” nisur nga rasti i Xhisiela Malokut.

 

Rama pranon se Xhisiela “u mor peng” dhe “e kthyen në mish për topat e kazanit politik e mediatik”, duke nënkuptuar se pengmarrësi është Partia Demokratike. Por PD nga ana tjetër pas daljeve në dy tekevizionet e mëdha kombetare të Xhisielës, akuzon si pengmarrës pushtetarët e lartë të qeverisë, që me presion dhe kërcënime e detyruan Xhisielën të ndryshojë dëshminë për dhunë nga djali i deputetit socialist Rrahman Rraja, Rexhep Rraja.

Rama thotë se nisur nga ky rast shumë shpejt do të ketë edhe një paketë antishpifje.

Reagimi i plotë:

Më vjen mirë që s'jam më i vetmi që them se vajzën e morën peng dhe e kthyen në mish për topat e kazanit politik e mediatik!Më mirë vonë se kurrë.Ndërkohë duhet çmontuar me fakte pjesa tjetër e këtij horrori mendjesh e gojësh të përdala.Dhe shumë shpejt një paketë antishpifje

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020214080810547
array(1) { ["section"]=> string(79) "rasti-i-xhisieles-reagon-rama-e-moren-peng-se-shpejti-pakete-antishpifje-136441" }