Rasti Jashanica 'makth' për Sergio Ramos, mediat spanjolle 'gjunjëzojnë' kapitenin

Publikuar tek: sport, më 23:07 27-11-2018 Rasti Jashanica 'makth' për Sergio Ramos, mediat spanjolle 'gjunjëzojnë' kapitenin

Para disa ditësh doli në pah një artikull i gjermanes “Der Spiegel”, mbi Sergio Ramo-in, i cili në ndeshjen finale të 2017, në Champions League, kishte përdorur një lëndë të ndaluar. 

Ky rast është mbuluar, nga UEFA dhe jo vetëm. Kapiteni i Kombëtares spanjolle është vënë në qëndrën e kritikave dhe po sulmohet nga mediat.

Sidomos “Mundo Deportivo”, sjell në vëmendje rastin e futbollistit të Skënderbeut, Bajram Jashanica. Madje shkojnë më tej duke kërkuar që kapiteni i madrilenëve të dënohet si ai. Gazeta bën fjalë për standarte të dyfishta dhe që po vepron në mënyrë të padrejtë.

ramos.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071241855621338
array(1) { ["section"]=> string(84) "rasti-jashanica-makth-per-sergio-ramos-mediat-spanjolle-gjunjezojne-kapitenin-143144" }