Re të mistershme në qiellin gjerman, çfarë po ndodh? (FOTO TË RRALLA)

Publikuar tek: bota, më 12:55 23-06-2017 Re të mistershme në qiellin gjerman, çfarë po ndodh? (FOTO TË RRALLA)

Re të mistershme në qiellin gjerman kanë tërhequr vëmendjen e të gjithëve, pas stuhive të fuqishme të cilat morën jetën e 2 personave, ndërsa janë bllokur me qindra të tjerë.  

 "The Goldwater” shkruan se sot në mëngjes, shërbimi kombëtar i motit “DWD” njoftoi  se stuhitë e fuqishme pritet të zhvendosen në jug të Bavarisë , në jug të lumit Danub.

Shumë imazhe nga periferitë gjermane kanë kapur re të mistershme me ngjyrë blu apo vjollcë.

Këto lloj resh janë një fenomen meteorologjik që shihet rrallë jashtë Australisë.

Por shfaqja e tyre mbi Gjermani ka qenë me të vërtetë mbreslënëse dhe ka habitur qindra qytetarë.

Meteorologët thonë se këto re përbëhen nga një valë e vetme atmosferike dhe jane të lidhura me njera-tjetrën. Herë pas here ato vërehen në vende të ndryshme anembanë botës.

Banorëve të zonës u është komunikuar të marrin masa dhe të strehohen pasi nuk dihet se çfarë mund të sjellë ndonjë stuhi e rradhës.

 

 22062017_storms_GER_31498217785.jpg22062017_MCS_41498217848.jpg22062017_storms_GER_31498217861.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Ferri” në kullën e Londrës, policia zbardh shkaqet e zjarrit
Alarmante në Londër, edhe 600 kulla rrezikojnë zjarrin si “Grenfell Tower” »
Article Logic
Execution time: 0.0094809532165527
array(1) { ["section"]=> string(71) "re-te-mistershme-ne-qiellin-gjerman-cfare-po-ndodh-foto-te-rralla-83554" }