Reagimi i parë kritik brenda PD: Lul, nuk jemi në Finlandë! Na duhet një LIDER

Publikuar tek: politike, më 19:35 27-01-2018 Reagimi i parë kritik brenda PD: Lul, nuk jemi në Finlandë! Na duhet një LIDER

Edith Harxhi, një ndër zyrtaret e PD që ka qenë kritike me Lulzim Bashën që pas zgjedhjeve të 25 qershorit të vitit të kaluar për shkak të dështimit të thellë në zgjedhje, vlerëson protestën dhe masivitetin ditën e sotme, por thotë se gjithë këta njerëz duan një lider. 

“Protesta e sotme masive tregoi se populli eshte gati per aksion por kerkon nje lider! Ne i zhgenjyem perseri. Qeveria nuk rrezohet me protesta pacifiste si ne Finlande! Duhet te ngrihemi kunder establishmentit!” shkruan Harxhi në twitter.

Edith Harxhi, ka qene nje prej kritikeve dhe organizatoreve te nje mendimi ndryshe ne PD, per shkak te perjashtimit te shume intelektualeve te kesaj partie, por ishte nje nisme qe “vdiq” qe ne gjeneze. 

27394721_10156913974813765_145635966_n.jpg

maxresdefault_1.jpg

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011986017227173
array(1) { ["section"]=> string(82) "reagimi-i-pare-kritik-brenda-pd-lul-nuk-jemi-ne-finlande-na-duhet-nje-lider-108178" }