Reagimi i Spiropalit për dekretet e Metës, PËRGJIGJET ashpër Tedi Blushi: Rilindja NDËRSEN gjithmonë të çmendurën E

Publikuar tek: politike, më 11:40 07-08-2019 Reagimi i Spiropalit për dekretet e Metës, PËRGJIGJET ashpër Tedi Blushi: Rilindja NDËRSEN gjithmonë të çmendurën E

Këshilltari i Presidentit, Ilir Meta, Tedi Blushi i përgjigjet ashpër ministres Elisa Spiropali, pas reagimit të kësaj të fundit për ligjet e kthyera nga kreu i shtetit.

Blushi me një gjuhë të ashpër e referohet si ' e çmendura E', Spiropalit, duke theksuar se kjo e fundit tha gjithçka por nuk foli për nenet 17 dhe 18 të ligjit për koncesionet, që ishin edhe një nga aryet e rikthimit nga ana e Metës.

Komenti i plotë:

Asnjë habi që në kulmin e vapës, Rilindja ndërsen gjithmonë të çmendurën E.

E çmendura E., foli sot për shumë gjëra, por në asnjë rresht për thelbin e problemit: nenet e dyshimta klienteliste 17 dhe 18 të ligjit famoz të PPP-ve, që në muajt e verës u krijojnë hapësirë pakicës që nuk do rotacion, të sulet drejt pronave publike për të zhvatur ç'të mundë deri në vjeshtë.

Dhimbje për të çmendurën E., cila pasi nxorri me këpucë të kuqe doganat, nuk i bën përshtypje t'i nxjerrë dritat e kuqe të gjithë ekonomisë kombëtare, pavarësisht paralajmërimeve të institucioneve ndërkombëtare.

LEXO EDHE: 'LUFTA E DEKRETEVE', SPIROPALI SULMON METËN: KA MBETUR VETËM HIJA DHE VULA E BABA XHIKES

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.29496002197266
array(1) { ["section"]=> string(120) "reagimi-i-spiropalit-per-dekretet-e-metes-pergjigjet-ashper-tedi-blushi-rilindja-ndersen-gjithmone-te-cmenduren-e-174602" }