Reagon aleati i Bashës: Hugo Chavez krenar, Rama po ndjek mënyrën e tij të qeverisjes

Publikuar tek: politike, më 16:32 27-08-2017 Reagon aleati i Bashës: Hugo Chavez krenar, Rama po ndjek mënyrën e tij të qeverisjes

Aleati i Bashës dhe kreu i Partisë Republikane Fatmir Mediu ka reagur lidhur me kabinetin e ri të zgjedhur nga kryeministri Rama pë qeverinë e 4 viteve të ardhshme.

“Qeveri e Re zakon I vjeter. Rama konfirmoj jo vetem me perberjen por dhe me ate ç’ka foli se keto vite qe vijne do kemi vetem nje qeveri. Hugo Chavez do krenohej se si Rama po ndjek me perpikmeri menyren e tij te qeverisjes.

Postimi i Fatmir Mediut:

Qeveri e Re zakon I vjeter

Rama konfirmoj jo vetem me perberjen por dhe me ate cka foli se keto vite qe vijne do kemi vetem nje qeveri.
Ai eshte timonieri, kushtetuta, ligjet, parlamenti asgje nuk ka rendesi.

Fjale dhe demagogji pa fund. 
Hugo Chavez do krenohej se si Rama po ndjek me perpikmeri menyren e tij te qeverisjes.

Shtyllat kryesore te qeverise:
Kontrroll, Korrupsion, Varferi, Pasiguri, Largim masiv i njerezeve te afte nga Shqiperia.

Pushteti per te nuk eshte sherbim dhe qeverisje per njerezit, por tepsia, qe u sherbehet njerezve te tij dhe atyre punojne per te.

Te tjeret duhet te duartrokasin vetem kur ti thote ai.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0042698383331299
array(1) { ["section"]=> string(89) "reagon-aleati-i-bashes-hugo-chavez-krenar-rama-po-ndjek-menyren-e-tij-te-qeverisjes-90340" }