Reagon ashpër kryetari i Bashkisë Kukës: Nuk shkoj në takim me Ramën, të ndërhyjë URGJENT Arta Marku

Publikuar tek: aktualitet, më 12:40 01-04-2018 Reagon ashpër kryetari i Bashkisë Kukës: Nuk shkoj në takim me Ramën, të ndërhyjë URGJENT Arta Marku Kryetari i Bashkisë së Kukësit Bashkim Shehu

Kryetari i Bashkisë së Kukësit Bashkim Shehu pak minuta më parë doli në një konferencë për mediat për të dhënë më shumë informacione rreth asaj çfarë po ndodh aktualisht në Kukës.

Pas arrestimit të 24 personave që morën pjesë në protestë, Shehu ka refuzuar ftesën e Ramës për të negociuar duke u shprehur se nuk do të zhvillojë asnjë takim pa liruar qytetarët.

Sakaq, Shehu i bëri thirrje kryeprokurores Arta Marku të ndërhyjë urgjentisht dhe të hetojë çfarë ka ndodhur pasi sipas tij faji nuk është aspak i qytetarëve.

Ndërkohë theksoi se është i zgjedhur lokal i këtij populli dhe nuk mund të tradhëtojë njerëzit e tij. ‘Unë jam i zgjedhur i këtij popullit, nuk mund të shkoj e takoj Edi Ramën. Unë bëj letra për ministra e kryeministrin. Nuk arrestohen trafikantët dhe kriminelët, por arrestohen qytetarët që ne i njohim, arrestohen njerëz që punojnë’, tha Shehu.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arrestime masive në Kukës, ja kush janë protestuesit që ndodhen në qeli (LISTA ME EMRA)
Përkeqësohet situata, PROTESTË para komisariatit në Kukës »
Article Logic
Execution time: 0.012479066848755
array(1) { ["section"]=> string(105) "reagon-ashper-kryetari-i-bashkise-kukes-nuk-shkoj-ne-takim-me-ramen-te-nderhyje-urgjent-arta-marku-115288" }