Reagon ashpër politikani: Drejtësia si palmat në autostradë, kryeministri si daulle çarë

Publikuar tek: politike, më 21:30 09-02-2018 Reagon ashpër politikani: Drejtësia si palmat në autostradë, kryeministri si daulle çarë

Kreu i Gruit Parlamentar të LSI-së Petrit Vasili, ka denoncuar gjendjen e palmave dhe investimin për to në autostradën Tiranë-Durrës, duke e quajtur dështim të qeverisë.

Vasili ka akuzuar Ramën se nuk guxon të flasë për të mbrojtur fajtorët, dhe sakaq ka cilësuar reformën në drejtësi si palmat në autostradë.

Reagimi i plotë:

Drejtesia "e re", qe eshte thare si palmat ne autostrade.

Qindra milion leke para' te shqiptareve u asgjesuan dhe u kthyen ne palma te thara ne autostraden Tirane -Durres.
Kryeministri bubullon e flet si daulle e care per gjithe dynjane po per fajtoret e ketyre palmave s'guxon te flase.
Kryeministri i lemerisur nga frika nuk flet per ata, qe i grabiten keto qindra milion leke,se ka frike per vete.
Mijra e mijra shqiptare kalojne ne autostrade perdite perpara krimit shteteror te kryeministrit.
Prokuroria e kapur nga kryeministri le te kaloje edhe ajo me makine perpara palmave te thara,le te rrije me duar te lidhura e le te rrije edhe me goje te mbyllur.
Ndaj mjaft më,me denglat e drejtesise se " re," qe eshte thare si palmat ne autostrade.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0094699859619141
array(1) { ["section"]=> string(93) "reagon-ashper-politikani-drejtesia-si-palmat-ne-autostrade-kryeministri-si-daulle-care-109758" }