Reagon ashpër Rama: Media financohet nga kriminelët dhe burime të dyshimta, në Kosovë e keni një kazan të madh

Publikuar tek: politike, më 22:59 16-02-2018 Reagon ashpër Rama: Media financohet nga kriminelët dhe burime të dyshimta, në Kosovë e keni një kazan të madh

Kryeministri Edi Rama është i ftuar në Klan Kosova, me gazetarin Baton Haxhia, ku po flet për disa nga çështjet politike më aktuale në vend dhe rajon. 

I pyetur për termin kazan që cilëson mediat në Shqipëri, Rama është shprehur se ashtu si bota përdor termin 'fake news", ashtu dhe ai përdor termin "kazan".

Sakaq, ka akzuar mediat se financohen nga burime të dyshimta dhe kriminelë, duke përfshirë dhe mediat kosovare.

“Kazani mediatik financohet nga kriminelët dhe politikanët, i cili përkundër parave përcjellin politikanët dhe bëmat e tyre. Dhe ju në Kosovë e keni një kazan të madhe, dhe e dini shumë mirë për kë bëhet fjalë”- është shprehur kryeministri. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011125087738037
array(1) { ["section"]=> string(115) "reagon-ashper-rama-media-financohet-nga-kriminelet-dhe-burime-te-dyshimta-ne-kosove-e-keni-nje-kazan-te-madh-110506" }